Czy kiedyś zastanawiałeś się jaka jest dokładnie różnica między wodą źródlaną a wodą mineralną? Całkiem spora.
Oto podsumowanie różnic między wodą źródlaną a mineralną.
Czym jest woda źródlana?
Woda źródlana to woda pobierana bezpośrednio z naturalnego źródła, zwykle głęboko pod ziemią w naturalnych warstwach wodonośnych. Jest bogata w minerały śladowe i jest uważana za jeden z najlepszych rodzajów wody do nawadniania i innych korzyści zdrowotnych.
Woda źródlana pochodzi niezanieczyszczonego źródła wód gruntowych co sprawia, że nadaje się do spożycia przez ludzi u źródła i dlatego jest butelkowana u źródła. Jest polecana do picia dla wszystkich począwszy od dzieci, poprzez osoby chore, kobiety w ciąży po seniorów.
Skąd pochodzi woda mineralna?
Naturalna woda mineralna pochodzi bezpośrednio z określonego podziemnego źródła, które gwarantuje ochronę przed zanieczyszczeniami, to źródło powinno być wymienione na butelce. Każda woda mineralna musi zawierać spójny skład mineralny, między innymi wapń, magnez, potas i siarczany a ilość składników mineralnych wynosi powyżej 500 mg/l do ok. 1000 mg/l .
Ponadto naturalna woda mineralna musi zawierać pewne informacje na ich etykietach, takie jak typowa analiza mineralna. Po wodę mineralną warto sięgnąć gdy chcemy uzupełnić minerały w organizmie np., w przypadku odwodnienia, chorób powodujących wymioty i biegunki, intensywnie uprawianego sportu oraz w innych sytuacjach gdy grozi nam utrata wody i minerałów z organizmu.
Chociaż woda źródlana i woda mineralna mają pewne spójne cechy, istnieją między nimi pewne subtelne różnice, w tym ich skład i sposób, w jaki są regulowane i testowane.