Woda niegazowana czy gazowana?

Nawodnienie ma kluczowe znaczenie dla zdrowego i szczęśliwego życia, a dla wielu osób smak wody gazowanej jest lepszy niż niegazowanej.

Ale czy wybór między wodą niegazowaną a gazowaną ma znaczenie poza smakiem? Istnieje kilka mitów na temat tego, że woda gazowana jest mniej „zdrowa” niż woda niegazowana ale pora obalić te mity.

Woda gazowana to nie napój gazowany!

Natura wody gazowanej sprawia, że ​​bywa mylona z napojami gazowanymi. Czy woda gazowana przyczynia się do próchnicy zębów, osteoporozy, czy też jest w jakiś sposób bardziej kaloryczna niż woda niegazowana.

Odpowiedź brzmi nie. Jedyną różnicą między naszymi wodami gazowanymi i niegazowanymi jest dodanie gazowego dwutlenku węgla, który tworzy „bąbelki”. To wszystko. To samo źródło, ta sama czystość, ta sama wysoka jakość.

Jeśli jesteś fanem napojów gazowanych, picie czystej, naturalnej wody gazowanej jest dla Ciebie o wiele lepsze dla zdrowia niż picie coli lub innych napojów smakowych. Duża zawartość cukru w nich jest główną przyczyną otyłości, a dietetyczne wersje tych napojów zawierają ogromne ilości dodatków i chemikaliów również niekorzystnych dla zdrowia.

W przeciwieństwie do tego, udowodniono, że woda gazowana ma taki sam wpływ na zdrowie i nawodnienie jak woda niegazowana. Jeśli chcesz dodać odrobinę smaku, dodaj niewielką ilość czystego soku owocowego lub kilka plasterków cytryny, pomarańczy, ogórka lub limonki.

Kiedy warto zrezygnować z bąbelków?

Jedynym powodem, dla którego warto wybrać wodę niegazowaną, jest trening lub inne ćwiczenia, ponieważ nasycenie dwutlenkiem węgla może powodować dyskomfort w połączeniu z energicznym ruchem. Ponadto otwarcie gwałtownie wstrząśniętej butelki pod koniec biegu może spowodować niepożądany prysznic! Jednak na co dzień, wybierz taką wodę, która najbardziej Ci odpowiada – każdy wybór zapewni Ci dobrą kondycję i zdrowie.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *