Pizza – jaka jest jej historia powstania? Rozsmakuj się w pizzy z Fordonu

Jesteś amatorem pizzy? Jeśli to czytasz to zapewne tak. Zatem koniecznie musisz poznać historię jej powstania!

Co ma do pizzy królowa Małgorzata Saubadzka?

Biorąc pod uwagę fakty historyczne, pizza wywodzi się z Grecji. Jadano tam płaskie placki skropione oliwą z dodatkiem ziół i czosnku. Po podbiciu Grecji przez Rzymian, ulegli oni dużym wpływom greckiej kultury, sztuki, nauki, a także kuchni. W ten sposób Rzymianie przejęli od Greków przepis wypieku drożdżowego placka.

Jak donoszą źródła, pierwsza współczesna pizza została upieczona w 1889 roku przez nadwornego włoskiego kucharza Rafaela Esposito na cześć królowej Małgorzaty Saubadzkiej. Swoimi barwami miała przypominać włoską flagę, dlatego składała się z mozzarelli, pomidorów i bazylii. Dla upamiętnienia królowej, od jej imienia, pierwszą pizzę nazwano Marharittą.

Tradycyjna włoska pizza nie jest tak bogata w dodatki jak ta, serwowana w Polsce.

Nie każdy wie, że to Właśnie Włosi upiekli największą pizzę świata, która mierzyła aż 40 m. Co ciekawe, najwięcej pizzy zjadają Norwedzy i jest to 5,4 kg rocznie na osobę.

Jak podaje National Geographic, przynajmniej 60% Polaków je pizzę przynajmniej raz w miesiącu. Czy mieścisz się w tej części?

Dokąd na pizzę? Pizza Fordon czeka!

Wybór odpowiedniej pizzerii może stanowić pewien problem. Ofert jest tyle, że aż trudno wybrać. Dlatego proponujemy spróbowanie menu pizzerii w dzielnicy Bydgoszczy – Fordon:
https://pizzeria-twojesmaki.pl/. To lokal oferujący wybitne, prawdziwie włoskie smaki. Dania można zamówić na telefon, odebrać osobiście lub zjeść w przytulnym lokalu. Co ważne, zamówienie realizowane jest wyjątkowo szybko. Każdy amator pizzy z pewnością znajdzie tu swój ulubiony smak, gdyż naprawdę jest z czego wybierać. My najbardziej lubimy wszystkie vege pizze, ale jeśli jesteś amatorem pizzy z mięsem, też z pewnością znajdziesz tu swoją ulubioną.

Koniecznie sprawdź, jak zgarnąć 50% zniżki w tej pizzerii w Fordonie!

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *