Marzy Ci się zdrowa i gładka skóra? Zobacz, jak ją uzyskać!

Zdrowa i gładka skóra dodaje mnóstwo pewności siebie. Niestety nie każdy może się nią cieszyć. Bardzo często u podstaw złego stanu cery leży niewłaściwa pielęgnacja. Jak w takim razie dbać o skórę, by poprawić jej kondycję?

Zadbaj o siebie od środka

Bardzo często stan naszej cery jest odzwierciedleniem tego, co dzieje się w środku. Gwałtowne pogorszenie się kondycji skóry może świadczyć o stanie zapalnym. Zamiast ignorować sygnały, jakie daje organizm, warto udać się na badania. Na co dzień powinniśmy dbać o zdrową dietę. Dobrze, gdy będzie bogata w produkty pełne antyoksydantów, witamin i minerałów, jak strączki, nasiona, ryby czy chude mięso. Nie da się osiągnąć zdrowej i gładkiej skóry bez picia odpowiedniej ilości płynów. W końcu nasze ciało nawet w 70% składa się z wody. Unikać musimy za to alkoholu, który odwadnia skórę, prowadząc do przyspieszonego starzenia czy nasilenia trądziku. Zachęcamy również do aktywności fizycznej. Każda forma ruchu dotlenia komórki, poprawiając tym samym wygląd cery. Istotne znaczenie ma również właściwa ilość snu, ponieważ sprzyja to regeneracji organizmu, a więc i skóry.

Pielęgnacja dla zdrowej i gładkiej skóry

Zdrowa i gładka skóra to wypadkowa zbilansowanej diety i prawidłowej pielęgnacji. Przy czym pielęgnacja powinna być indywidualnie dobrana do typu i potrzeb skóry. Bardzo ważne jest nawilżanie, na przykład z pomocą kwasu hialuronowego. Dbać też musimy o to, by skóra była odpowiednio chroniona przed promieniowaniem UV. Nawet w pochmurne dni warto zaopatrzyć się w krem z filtrem SPF 50. Odpowiednią pielęgnację mogą wzbogacić suplementy diety, o czym więcej przeczytasz tutaj https://estesynergy.com/zdrowa-i-gladka-skora/. Nie zapominaj o codziennym oczyszczaniu – to systematyczność jest kluczem do sukcesu. Raz na jakiś czas możesz udać się na wybrany zabieg w gabinecie kosmetologicznym, co wzmocni efekty pielęgnacji. Zdrowa i gładka skóra jest bliżej niż myślisz – wystarczy, że odpowiednio o nią zadbasz, regularnie usuwając martwy naskórek za pomocą peelingu.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *