Manekiny do sklepów – czy wpływają na decyzję o zakupie?

Nie podlega dyskusji fakt, iż manekin jest najlepszym sposobem na prezentację odzieży, a jego dobra ekspozycja wpływa na pozytywną decyzję o zakupie towaru. Manekiny do sklepów są ważnym elementem visual merchandisingu – komunikatu zakupowego. Od czego zależy pozytywna decyzja o zakupie?

Manekiny do sklepów, a rola ich usytuowania

Rola manekinów do sklepu rozpoczyna się już od umieszczenia w oknie wystawowym, gdyż wtedy następuje przyciągnięcie uwagi potencjalnego klienta, która może wiązać się z chęcią bliższego zapoznania z ofertą. Badania donoszą, że widząc ubranie na manekinie, wyobraźnia podsuwa nam swój obraz w prezentowanym na nim ubraniu, co jest niezwykle pomocne w potencjalnej sprzedaży.

Przyjmuje się, prezentacja na manekinie do sklepu jest wyróżnieniem dla danego ubrania i wskazuje na jego wyższość nad innymi, co jest ważną informacją dla oglądającego. Umieszczenie towaru na manekinie, który znajduje się nad półkami czy koszami z towarem także jest sygnałem o wyjątkowości danego ubrania. Taka prezentacja wiąże się ze zwiększoną sprzedażą.

Towar na manekinie do sklepów to gwarantowany zakup

Aby dowiedzieć się o skuteczności metody prezentacji wybranego towaru na manekinie do sklepów, wystarczy porozmawiać ze sprzedawcami, którzy ją potwierdzą.

Manekiny do sklepów pełnią rolę sposobów na komunikację. Visual menchardising jest bezpośrednim komunikatem mającym wpłynąć na decyzję zakupową. Czyli prezentacja ubrań na manekinach do sklepów jest znakiem dla klientów, którzy odbierają ten sygnał i ulegają mocy wizualnej sprzedaży finalizując ją zakupem.

Wiedza na temat prezentacji ubrań na manekinach do sklepów to nie tylko ich usytuowanie. To też ogromna wiedza o modach, trendach, pozach, konstrukcjach. Wiele o nich można dowiedzieć się ze strony: https://moremannequins.pl/, która zaskakuje szeroką ofertą manekinów do sklepów. Prezentuje manekiny damskie, męskie i dziecięce w różnych pozach, wykonane z rozmaitych materiałów, o szerokiej kolorystyce, a nawet ich kolekcje. Są na niej wiadomości, które zaskoczą nawet specjalistów z branży.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *