Dzbanek filtrujący

W trosce o środowisko coraz więcej osób decyduje się na rezygnację z kupowania wody butelkowanej na rzecz wody z kranu. To świetny sposób na ograniczenie plastiku jednorazowego użytku. Jednak częstym problemem jest jej smak, zwłaszcza w rejonach z twardą wodą oraz wyczuwalny zapach chloru. Rozwiązaniem może być zakup dzbanka filtrującego do wody.

Jak następuje filtrowanie wody w dzbanku?

Dzbanek filtrujący posiada jednorazowy filtr węglowy. Węgiel ma porowatą strukturę, więc powierzchnia przyciąga i zatrzymuje chlor. Metale ciężkie (takie jak ołów i miedź) są usuwane przez system wymiany jonów, który przyciąga dodatnio naładowane metale pozostawiając wodę o lepszym smaku. Niektóre dzbanki dodają również minerałów lub zamieniają zwykłą wodę z kranu w wodę alkaliczną.
Dzbanek nie usuwa bakterii więc powinien być używany tylko z uzdatnioną do picia wodą.

Domowe dzbanki filtrujące są dostępne w wielu kształtach i rozmiarach. Niektóre filtry nadają się do recyklingu lub biodegradacji.
Dobry dzbanek ma dokładne wskaźniki informujące, kiedy nadszedł czas, aby zmienić filtr, zwykle co 2-6 miesięcy.

Zalety filtrowania wody

Filtrowana woda jest również polecana przez ekspertów od kawy i jest używana do napełniania ekspresów. Również miłośnicy herbaty nie powinni czuć się zaniedbywani, ponieważ napełnianie czajnika filtrowaną wodą może zmniejszyć nieprzyjemne osadzanie się kamienia.

Jak wybrać najlepszy dzbanek z filtrem do wody?

Zwróć uwagę na pojemność, zastanów się, ile wypijasz dziennie i ile osób w Twoim gospodarstwie domowym będzie korzystać z dzbanka. Jeśli planujesz przechowywać dzbanek z filtrem do wody w lodówce, przed zakupem sprawdź wymiary wybranego dzbanka, aby upewnić się, że się zmieści.

You May Also Like

About the Author: admin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *